Aktivity a volný čas

Chata Kladské sedlo je umístěna přihodně pro všechny milovníky krásné přírody, pohybu i pohody. Kombinace protínajících se cyklistických či turistických tras, krásné hladké asfaltové silnice téměř bez provozu a bohaté vybavení chaty zajistí, že se tady ani na minutu nebudete nudit!

Zde je několik tipů, jak nejlépe strávit čas na chatě a v jejím okolí:

Sjezd na longboardu, koloběžce, kole…

Dokonale hladká silnice klikatící se přimo od vchodu chaty Kladské sedlo až do několik kilometrů vzdálené vesnice Seninka je jednou z nejvyhledávanějších oblastí pro sjezd na čemkoli, co má kola a vyžaduje slabý provoz. Pravidelně jsou zde pořádány závody na koloběžkách či longboardech.

Cyklistika a turistika

Chata Kladské sedlo je ustředním bodem na pomezí mezi krásami Jeseníků a oblasti polského Klodska - polskou i českou stranu můžete prozkoumat pěšky nebo na kole. To vše na přehledně značených trasách vhodných pro rekreační i náročné sportovce.
Mezi nejoblíbenější cíle patří 9km vzdálený Paprsek, 8 a půl km vzdálený Kralický Sněžník, 6km vzdálené Návrší nebo 5km vzdálený Śnieżnicki Park Krajobrazowy.

Zimní sporty

V zimě si můžete vychutnat jednoduché i náročnější sjezdovky vzdálené pouhých 15 minut jizdy autem. Areál Paprsek je vybaven lanovkou a dvěma vleky a najdete zde i profesionálně udržovaný snowpark.
Milovníky běhu na lyžich jistě nadchne možnost vyrazit přímo od chaty na upravené běžkařské tratě protínající vrcholky Jeseníků.

V okolí chaty

Ať již bude krásné počasí nebo deštivo, nic vám nezabrání užít si společné chvíle! Najdete zde otevřené ohniště s lavicemi, zastřešený gril s veškerým příslušenstvím a venkovní i zastřešené posezení. Takže špekáčky či maso na gril vždy s sebou!

Zábava i pro nejmenší

Pokud na Kladské sedlo vyrazíte i s dětmi, určitě je nadchnou venkovní houpačky, zavěšené sítě a velká trampolína. K vnitřnímu vybavení chaty pak patří také herní konzole s pohybovým ovladačem a plochou obrazovkou, takže si mužete zasportovat a zahrát i tehdy, když vám nebude přát počasí.

Rybolov

Pouze pár minut jizdy na polskou stranu státní hranice si můžete vyzkoušet rybolov v sádkách nebo si pouze vychutnat skvěle připravené čerstvé rybí maso na grilu v místní restauraci. Personál ochotně přijme platbu v českých korunách i polských zlotých.

Ubytování

Prohlédněte si nové, moderně a svěže zařízené pokoje, jejich vybavení a vnitřní zázemí chaty Kladské sedlo. Noc již za 300 Kč / noc / os.

Kde nás najdete

Všechny cesty Kladska i Jeseníků vedou k nám - podívejte se, jak neomylně trefit až k chatě.

Ceny a rezervace

Strávit přijemný čas na chatě Kladské sedlo můžete celoročně. Neváhejte nás konktaktovat pro zjištění a rezervaci volného termínu.